Jonas Thente i DN om media & kändisar som knarkar:
”Älskling. Mitt livs ljus. Jag har aldrig riktigt begripit mig på just Ola Lindholms storhet, men okej: han är någon i din värld. Det står i tidningen att han nog har knarkat. Det får och skall man ju inte göra, av diverse skäl. Men de som skrev att Ola nog knarkade har också knarkat. Och väldigt många av dem som läste att Ola nog har knarkat, har knarkat. Pappa har också knarkat. Det är ingenting jag nödvändigtvis är stolt över, men det är mänskligt på gott och ont.
Om alldeles för få år kommer du att bli vuxen. En av de saker du kommer att göra då är att knarka. Det får man inte och skall man inte göra, av diverse skäl som jag kommer att ha ältat tusen gånger vid det laget. Men du kommer säkert att göra det ändå, för det är mänskligt på gott och ont.”
Länk:

Sponsor: Sensi Seeds är ett av Europas mest välkända namn inom premium cannabisgenetik och erbjuder ett brett urval av feminiserade, autoblommande, CBD-rika och F1-hybridfrön för kunder som vill ha kvalitet, jämnhet och valfrihet.