
Nyheter om marijuana, hasch & narkotikapolitk
| Cannabis för behandling av ADHD? |
|
|
|
| 2009-05-11 14:06 |
|
Joakim Hedström driver bloggen Kol14.com där han dokumenterar sin kamp för att få cananbisbaserade läkemedel (tex Sativex) för sin ADHD och andra krämpor. Han har redan provat de läkemedel som vanligtvis används mot den här typen av hälsoproblem utan framgång.
Förutom att blogga jobbar han hårt på att ifrågasätta folkhälsominister Maria Larsson (kd) som inte skäms för att prata om utopin ett narkotikafritt Sverige. Länkar: [tags]cannabis, Sativex, maria larsson, kd, narkotika[/tags] |
polisen narkotika vilket cannabis cannabinoider alkohol legalisera patienter narkotikapolitik kampen forskare kalifornien droger legalisering medicin medicinska sverige sativex knarkkrigare medicinsk
Stöd fristaden genom att köpa Christianias folkaktier!
Hej, och tack för länken och för allt arbete som läggs ner på den här siten. Den rss-matar mig och jag fortsätter att fascineras över energin som gnistrar.